Левски загръгли броя на мачовете си без победа на 10 поредни

...

Левски стъпи накриво и в Благоевград

" Левски " загръгли броя на мачовете си без победа на 10 следващи с 1:1 като посетител на " Пирин " (Благоевград) от 20-ия кръг на Първа лига.

Гостите, които излязоха със специфичен черен екип в чест на 150-годишнината от обесването на своя патрон, откриха посредством Асен Чандъров в 13-ата минута от дузпа.

В края на първото полувреме преотстъпеният от ЦСКА-София младеж Мартин Смоленски изравни майсторски.

Преди семейството на " Лудогорец " идната седмица " Левски " е осми на 8 т. от третия ЦСКА 1948, който по-рано през днешния ден катастрофира против " Ботев " във Враца - 0:1. " Пирин " е 14-и.

" Левски " имаше предимство от първите минути, по този начин и разумно поведе, като дузпата бе отсъдена с ВАР за игра с ръка. Малко по-късно привлеченият от " Септември " Чандъров имаше опция да удвои.
 Снимка Българска телеграфна агенция

" Пирин " опита контри, само че като цяло не се виждаше по какъв начин ще се опълчи до края. В 39-ата Уелтон бе спрян от вратаря Янко Георгиев.

В края на първото полувреме " орлетата " въпреки всичко издебнаха своя миг, Будинов проби мощно отдясно и сервира топката на Смоленски - 1:1.

В добавеното време на първата част Рикардиньо имаше късмет още веднъж да изведе " сините " напред след неточност на Александър Дюлгеров, поправена от вратаря Янко Георгиев.

След почивката " Левски " разочарова, както и против " Черно море " на старта на пролетния дял. Най-чистата опция бе основана от влезлия като промяна Илиян Стефанов в добавеното време. Спря го - за кой ли път, вратарят Георгиев, който имаше постоянни намеси и по-рано през второто полувреме.